Obi-Wan Kenobi dizisinde Disney frene bastı

 

Bence Disney’in Netflix’e rakip olarak çıkardığı yeni platformu Disney Plus için yapım aşamasına soktuğu en büyük silahı Obi-Wan Kenobi dizisi. Marvel dizileri de dahil buna. The Mandalorian’ın yaptığı patlama zaten ortada, insanlar George Lucas Star Wars’u tadı veren Star Wars işlerine aç durumda.

Obi-Wan Kenobi dizisi The Mandalorian’dan bile daha popüler olabilecek potansiyele sahip, gerçi Baby Yoda eksiği var ama olsun. Disney uzunca bir süredir bunun planlamasını yapıyordu ama diziyi resmi olarak Ağustos 2019’da duyurdular. Ama şu sıralar dizi için işler pek yolunda gitmiyor gibi. Yakında çekimlerin başlaması beklenirken, Disney sil baştan yapmaya karar verdi.

Ellerindeki hikayeden memnun kalmadıkları için yeni bir yazar arayışına girildi, belli ki The Mandalorian’ın kalitesi çıtayı yükseltmiş ve Disney’e kaliteli Star Wars işi dersi vermiş. Bu yüzden de Obi-Wan dizisini JJ Abrams’ın vasat üçlemesinden çok daha iyi yapacak birini arıyorlar. Çok zor olmasa gerek bu. ^^

Ayrıca normalde altı bölüm olarak planlanan sezon, dört bölüme düşürüldü. Yönetmen Deborah Chow konusunda değişiklik yok. Söylentiye göre dizi Obi-Wan’ın genç Luke Skywalker’ı koruyup kollamasını anlatacakmış ama The Mandalorian ile fazla benzer olmuş, başka roller için deneme çekimleri yapmalarına rağmen senaryolarda sil baştan yapmaya karar verilmiş. Dizinin ertelenmesine rağmen Ewan McGregor her şeyin yoluna gireceğini ve dizi için doğru hikayenin bulunacağını söylüyor.

Yorumlar