Watchmen ikinci sezonu çıkmayacak

Watchmen, The Boys ile birlikte geçtiğimiz yılın en iyi çizgi roman işlerinden biriydi. Özellikle Watchmen filminin gelmiş geçmiş en iyi çizgi roman uyarlamalarından biri, belki de en iyisi olduğunu düşününce dizinin işi çok zordu ama buna rağmen omuzlarındaki yükün altında kalmayarak filme devam niteliğinde harika bir sezon çıkmıştı ortaya.

İlk sezonun ucu açık finalinden sonra yeni sezonda neler olacağını merak etsem de, ben şahsen bir yandan dizinin bozmaması için yeni sezon çıkmasını istemiyordum. Filmi de dizisi de ayrı güzel Watchmen’in. Sömürülmeden bu güzellikte bırakılsın diyordum.

HBO sağ olsun öyle de oldu. İlk sezon final yaptıktan sonra dizinin yaratıcısı ve yazarı Damon Lindelof, “Ben anlatmak istediğim hikayeyi anlattım, yeni bir sezon ilgimi çekmiyor.” deyip masadan kalkmıştı.

Şimdi de HBO yöneticilerinden biri yaptığı açıklamayla hem Watchmen konusuna açıklık getirdi, hem de dizi/film sektöründe popüler markaları sömürme peşinde koşmayan stüdyolar olduğunu da gösterdi.

Olay tamamen Damon’da bitiyor. Yeni bir sezon veya başka bir dizide yeni bir sezon veya tamamen yeni bir iş yapmak isterse biz varız. Watchmen’le ortaya çıkardığı işle gurur duyuyoruz ama ben asıl Damon’ın ne yapmak istediğiyle ilgileniyorum.

Budur ya. Vallahi budur. İyi ve popüler işlerin kendi kendine ortaya çıkmadığını, bunları sağlayan kişinin senarist olduğunu anlayan bir Hollywood yöneticisi. Damon Lindelof’un geçmişinde zaten Lost ve The Leftovers gibi harika işler var. HBO, Netflix gibi önüne gelen her diziye onay vermediği için, seçici olduğu için benim gönlümde her zaman bir adım önde olacak.

Yorumlar