Joker’ın Yeni Sevgilisi: Punchline

Tom King ana Batman dergisine 80 küsür sayıdan sonra veda etmişti ve Detective Comics yazarı James Tynion IV derginin başına getirilmişti. Şu sıralarda da Tynion IV’ün gelişiyle beraber uzun süredir ana dergilerde ortalarda gözükmeyen Joker’in geri dönüşünü görüyoruz. Fakat Joker’in dönüşünün ardından çizgi roman sayfalarında yeni bir karakter olan Punchline’ın Joker’ın sevgilisi olarak dergiye katılacağını öğrendik.

Önümüzdeki sayıda Batman,Deathstroke’un Gotham Belediye Başkanı’nı öldürmesini engellemeye çalışacak. Fakat önce bu işin için Deathstroke’un emri kimden aldığını öğrenmesi gerekecek. İşte sanırım Joker olaya burada dahil olacak. Punchline yine aynı sayıda okuyucuyla tanışacak. Ön gösterimde gördüklerimize göre Joker Punchline’a bayağı düşmüş, onun hayatında gördüğü en komik kız olduğunu falan söylüyor.

Tüm bunlara öğrendikten sonra şimdi insanın aklına tabii ki “Harley Quinn nerelerde şu an?” sorusu geliyor. İşin güzel bir tarafı da burada. Harley Quinn şu sıralarda kendi dergisinde Batman’e yardım ediyor ve önümüzdeki Batman  sayısında da olacağını biliyoruz. Batman  dergisinde yavaş yavaş Joker War  hikayesine yaklaşıyoruz ve Harley Quinn’in bu süreçte Joker ve Punchline’la karşılaşması kesin gibi bir şey. Yani anlayacağınız okuması eğlenceli sayılar bizi bekliyor olabilir.

Son olarak Punchline’ın olaya ne kadar hızlı dahil olacağını bilmiyoruz, ilk sayılarda fazla göremeyebiliriz ancak Mayıs’ta çıkacak 94. sayıda kendi varyant kapağı var. Yani Joker War  için muhtemelen önemli bir karakter olacak kendisi.

Yorumlar