Sony’den Spider-Woman Filmi Yolda

Sony Venom’la ve MCU Spider-Man’iyle beraber gişede gelen başarının ardından daha çok Marvel filmi yapmak için kollarını sıvamıştı. Venom 2  ve Morbius  bu yıl vizyona giriyor. Bunun dışında da Kraven The Hunter, Silver Sable and Black Cat ve Madame Web gibi filmler için çalışmaların olduğunu duyuyorduk. Şimdiyse kesin olmamakla birlikte söylentilere göre Sony kendi Spider-Verse evreninde geçen bir Spider-Woman filmi yapacak.

Spider-Woman karakterinin haklarıysa hala FOX diye bir firma varken Scarlet Witch ve Quicksilver’da olduğu gibi biraz farklı. 2015’te Sony’nin maillerinden sızan bilgiye göre Spider-Woman hem Disney hem de Sony tarafından kullanılabiliyor çünkü tam olarak bir Spider-Man çizgi romanına ait bir karakter değil. Fakat tabii ki Disney Spider-Man’le olan herhangi bir bağı içinde Spider-Woman geçen bir filmde kullanamıyor. Tabii ki iki stüdyo arasındaki anlaşma ardından zaten Spider-Man şu an ortak kullanılmakta fakat anlaşma haricinde durum bu şekilde.

Tüm bunların dışındaysa dün öğrendiğimize göre Sony’den yeni bir Marvel filminin 8 Ekim 2021 tarihinde geleceğini öğrendik. Filmin adı, konusu, kimin filmi olacağı belli değil fakat iki haberin aynı gün piyasaya düşmesi de ilgi uyandırıcı. Ben açıkçası Spider-Woman filmini Kraven’a göre veya Silver Sable/Black Cat ikilisine göre daha çok isterim çünkü bu karakterlerin içinde Spider-Man geçen filmlerde daha güzel işleneceğini düşünüyorum.

Yorumlar