Spider-Man’in Yeni Gücü: Sürücü Hisleri

Miles Morales, Spider-Verse çizgi roman serisinin geçtiğimiz sayısında Ağ-Atıcı olarak da adlandırılan Kovboy Spider-Man’le iş birliği yaptı. Kovboy Spider-Man, Marvel’ın Vahşi Batı evreninde yaşayan, ”Web-Slinger” olarak da tanınan, Spider-Man’ın kovboy versiyonu olan bir karakter. İlk olarak 2016’da okuyucuyla tanışmıştı. Şu sıralar devam eden Spider-Verse dergisnin dördüncü sayısında, Kovboy’un ve Miles’ın Scorpion’ın ele geçirdiği bir kasabayı kurtarmasını görüyoruz. Sayının sonunda da Miles o evreni bırakıp yoluna devam ediyor.

Öğrendiğimiz kadarıyla Web-Slinger gördüğümüz herhangi bir Spider-Man versiyonu kadar güçlü değil. Bir çift ağ pistolü var ve çevik bir dövüşçü ama üstün bir gücü yok. Fakat tüm bunların yanında yepyeni bir gücü var ve buna ”sürücü hisleri” diyor. Bu güç onun atıyla telepatik bir ilişki sağlamasına imkan veriyor, diğer bir deyişle bir şekilde atını kontrol etmesini sağlıyor.Aralarındaki bağın sebebiyse Web-Slinger’ı ısırmış olan örümceğin onun atını da ısırmış olması. Isırma sonrası ikisi de güç kazanmış ve atla aralarında bir telepatik bağ oluşmuş. Bu bağ sayesinde Web-Slinger atını hiçbir şey söylemeden yönetebilirken, at da yardıma ihtiyacı olduğu anda onun yanına koşabiliyor.

Kovboy Spider-Man bayağı havalı bir versiyon aslında, ikinci Spider-Verse filminde görmek isteyeceğimiz türden. Olur mu derseniz, çok sanmıyorum çünkü çok yeni. Ama umarım ilerde güzel hikayelerde atıyla beraber karşımıza çıkar.

Yorumlar