Star Wars High Republic Zamanına, 200 Yıl Geçmişe Gidiyor

Disney Lucasfilm’i satın aldığından beri The Mandalorian dışında istenileni verebilmiş değil. Uzun yıllardır Marvel Comics, Star Wars çizgi romanları çıkarsa da ve bunların bazıları ana evrene dahil olsa da Disney’in en büyük hatası Skywalker hikayesini beyaz perdede devam ettirmeye çalışıp ellerine yüzlerine bulaştırmak oldu. Neyse ki yaptıkları hatanın farkına vardılar ki; gelecek Star Wars yapımları önce frene basıp nefes almaya karar verdiler. Bizzat Disney CEO’su Bob Iger, çok kısa zamanda çok fazla Star Wars işi ortaya çıkardıklarını söyledi.

Şu sıralar The Last Jedi yönetmeni Rian Johnson’ın üçlemesi ve Kevin Feige’nin yapımcılığını yapacağı Star Wars filmi yapım aşamasında. Aynı zamanda The Mandalorian yeni sezon çekimleri devam ediyor ve yeni dizi Cassian Andor ise yakın zamanda çekimlere başlıyor. Hazırladıkları yeni üçlemenin Anakin Skywalker’ın gençliğinin 200 yıl öncesinde, High Republic zamanında geçeceği söyleniyor.

Bunlara ek olarak Disney aylar önce açıklanan Project Luminous projesinin High Republic çağında geçecek bir kitap ve çizgi roman serisi olacağını açıkladı. Peki High Republic zamanında geçecek yepyeni hikayeler yeni çıkacak üçlemeyi etkileyecek mi derseniz, ben etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü yeni filmlerin gelmesine çok uzun bir süre yok ve hazırlıklar çoktan başladı. Ama Project Luminous hikayeleri canon’a dahil olacak. Yani ana evrene dahil edilen resmi olaylar olarak sayılacak.

Bu hikayelere dair detaylar şöyle:

  • Prequel üçlemesinin 200 yıl öncesinde geçecek
  • Diziler veya filmler ile crossover olmayacak
  • Jedi savaşçıları zirve döneminde olacak

Disney’in artık yavaş yavaş Skywalker Saga’dan uzaklaşması güzel. Zaten herkesin beklentisi bu yöndeydi. Ayrıca çok bilinmeyen, boşluklarla dolu olan bir zamana dönüp oradaki boşlukları böyle kitap ve çizgi romanlarla doldurmaları da ayrı güzel. Umarım kaliteli ürünler çıkar biz de severek takip ederiz. Üstüne bir de Star Wars üstüne konuşacağımız başka hikayeler buluruz.

Yorumlar