Ben Affleck Batman’i çekse ölene kadar içermiş

Ben Affleck, pelerinini astığını duyuralı bir yıl oluyor. Buna belki sevindiniz, belki üzüldünüz. Ben üzülenlerdenim, Ben Affleck’i kendi filminde izlemeyi çok isterdim. Ama bir yanda da yönetmen Matt Reeves’in geleceğe yönelik müthiş bir oyuncu kadrosuyla, üç filmde de Bruce Wayne’in dedektiflik yönüne odaklanacağı, karanlık bir Batman üçlemesi için çok heyecanlıyım.

Ben Affleck şu sıralar Ridley Scott’ın yeni filminin çekimlerinde ama bir yandan da yeni filmi The Way Back’in tanıtımını yapıyor. Batman olayları sonrası tanıtımını yaptığı ilk film olduğu için de bolca Batman sorusu alıyor röportajlarında. Muhtemelen hayatının sonuna kadar da almaya devam edecek. Katıldığı son röportajda eskiden çıkan haberlerle çelişen, insanı acayip merakta bırakan ve biraz da üzen birkaç şey söyledi Affleck abi.

Yazdığım Batman senaryosunu gösterdiğim kişi senaryonun iyi olduğunu söylemişti. Ayrıca bu filmi çekip tekrar aynı şeyleri yaşarsam da ölene kadar içeceğimi de ekledi.

Eskiden çıkan haberlerle çelişen kısım Ben Affleck’in elinde tamamlanmış iyi bir Batman senaryosu olması. Çünkü çıkan haberlerde filmin yönetmenliğini bırakma sebebi olarak memnun kaldığı bir senaryo yazamamış olması söylenmişti. İnsanı merakta bırakan kısım ise senaryonun iyi olması. Bildiğimiz kadarıyla Affleck’in filmi Bruce Wayne’in zihinsel sorunlarına odaklanan, depresif, çok karanlık ve bol bol Arkham içerecek bir film olacaktı. Üzen kısmı ise Ben Affleck’in uzun yıllardır alkol ile mücadele vermesi. Jennifer Garner ile olan evliliği de bu sebeple son bulmuştu. Ama şu sıralar alkolü bırakmış, ailesine ve kariyerine odaklanmış durumda. 2020’de vizyona girecek dört tane filmi var.

Kompülsif davranışlar sergileyen insanların, ki ben de onlardan biriyim, sorunları kendilerinden uzaklaştırmaya çalıştıkları çok temel bir hareketleri var. Yiyerek, içerek, seks yaparak, kumar oynayarak, alışveriş yaparak veya her neyse kendimizi iyileştirmeye çalışıyoruz. Ama bunları yapınca hayatımız daha kötü bir hale geliyor. Bu yüzden aynı şeyleri daha çok yapmaya başlıyoruz ve gerçek acı burada başlıyor.
Kırılamayan bir döngü oluşuyor.

– Ben Affleck

Yorumlar