En iyi 10 Rick and Morty Bölümü

1- Pickle Riiiickkk!

Bu listenin kendi içinde herhangi bir sıralaması yok ancak olsa kesinlikle Pickle Rick bölümü listenin zirvesinde yer alırdı. Rick ve Morty’nin beraber yaşadığı alışageldiğimiz maceralardan olmasa da, koca bir bölüm boyunca Rick ile baş başa kaldığımız, Rick’in kendisini asla sınırlamayıp frenleri patlamış araba gibi tam kaos modunda ilerlediği bir bölüm. Benim gibi bol aksiyonlu Rick and Morty sevenler için Pickle Rick’ten daha iyisi yok. Pickle Riiiicckkk!!

2- The Ricks Must Be Crazy

Rick’in bir simülasyon içinde bir evren yaratması ve o evrenin içinde de Rick gibi birinin aynı Rick gibi bir simülasyon içinde başka bir evren daha yaratması, sonra aslında kendisinin de bir simülasyonda yaşadığını öğrenip varoluşsal bir kriz geçirmesi her izlediğimde veya aklıma geldiğinde çok eğlendiriyor beni. Yaratıcılık anlamında çok eşsiz bir bölüm The Ricks Must Be Crazy.

3- Morty’s Mind Blowers (S03E08)

Morty’s Mind Blowers komple dizinin en iyi bölümlerinden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda sezonun hikayesinden tamamen bağımsız olduğu için diziye başlamak isteyenler veya rastgele bir bölüm açıp izlemek isteyenler için de çok uygun bir bölüm. Aynı zamanda Rick ve Morty arasındaki ilişkinin dinamiğini de çok güzel açıklıyor.

4- Rick Potion (S01E06)

Morty’nin Jessica’yı kendisine aşık etmek isterken yanlışlıkla bütün dünyanın arzuladığı yegane kişi haline düşmesi Rick and Morty’nin ufacık bir kıvılcımla bile ne kadar kaotik bir bölüme dönüşebileceğinin ve bu diziyi neden çok sevdiğimizin çok güzel bir örneği.

5- The Rickshank Redemption (S03E01)

Bu bölümün Rick and Morty külliyatında Rick’in geçmişini göstermesi sebebiyle çok önemli bir yerde yer alması dışında aynı zamanda Rick’in neden

6- Lawnmower Dog

Rick ve Morty hikayelerinin çoğu iki kısımlı oluyor. Bir kısımda genel olarak Rick ve Morty’nin yaşadığı maceralar, diğer kısımda da geride kalan aile üyelerinin yaşadığı maceralar. Diğer kısım nadiren ana olayların seviyesine yanaşabiliyor ya da üstüne çıkabiliyor. Bu bölümde de Jerry ve sözünü dinlemeyen köpeği ile birlikte başlayan hikaye bol Inception göndermeli ana olayların üstüne çıkıyor benim gözümde. Bu yan hikayenin de 92 yapımı Lawnmower Man filmine gönderme olduğunu da ekleyeyim.

7- Meeseeks and Destroy

Yine iki kısımlı hikayelerden biri ve bu sefer iki hikayenin de şaşırtıcı güzellikte olduğu nadir bölümlerden biri. Rick ve Morty kısmının inanılmaz sonundan bahsetmeyeceğim bile. Meeseekler zaten başlı başına kendilerine ait bir hikayeyi hak ediyorlar. Bu mavi karakterlere Jerry ile bir hikaye yazmak da olabilecek en güzel sonucu ortaya çıkarıyor zaten.

8- Get Schwifty

Dünyanın olabilecek en saçma sebeplerle yok olabileceği durumlar listesine birinci sıradan girebilecek bir hikaye sunuyor bize bu bölüm. Bu kadar büyük ölçekli bir olaydan bütün Dünya gibi ailenin kalan üyeleri de etkilenecek tabii. Her iki kısmıyla da bu kadar uyumlu ve saçma bir şekilde eğlenceli olabildiği için bile bu listede olmayı hak ediyor şahsen.

9- The Wedding Squanchers

“Çok güldük eğlendik, başımıza bir iş gelecek.” söylemini bize çok güzel bir şekilde tattıran bölüm belki de böyle bir serinin içinde olabilecek en ters bakış açısında olabilecek en güzel bölüm haline geliyor. Tekrar tekrar açıp izlemek istediğim ve müziklerini de aynı şekilde tekrar tekrar dinlemek istediğim bir bölüm kesinlikle.

10- One Crew Over the Crewcoco’s Morty

Son sezonun belki de en beğendiğim bağımsız bölümlerinden biri de bu olmuştu. Kendi içinde yarattığı katmanlı hikaye örgüsü içinde kaybolmamak için biraz pür dikkat izlemeniz gerekiyor ve bitti dediğiniz yerde bölüm size yeni bir sayfa açıyor. İşin içine Netflix’in de girmesiyle de yeteri kadar ironi alabiliyorsunuz. Eski karakterlerden bazılarını da görme şansına erişiyorsunuz, e daha ne olsun?

Yorumlar