Collider’ın Kevin Feige Röportajı

Collider’ın röportajından çevrilmiştir. Buraya tıklayarak orijinal röportaja ulaşabilirsiniz.

Soru: Birçok kişi Star Wars filmlerine ne kadar dahil olduğunuzu merak ediyor, o yüzden doğrudan sorayım. Kendi hazırladığınız film dışında, Star Wars’a ne kadar dahilsiniz?

Kevin: Hiç.

WandaVision’ın şu ana kadar izlediğim bölümlerine bayıldım, MCU’da yeni bir şey denediğiniz için teşekkür ederim. Şu sıralar MCU dizilerinin bölüm süreleri konuşuluyor, merakımdan soruyorum, WandaVision’ın son üç bölümünün süreleri ne kadar?

Hepsi farklı. Diğer streaming platformları gibi, yayınlanan yapımların belli bir programa tabi olması gerekmediği için hepsi farklı sürede olabiliyor. Şu ana kadar izlenen ilk üç bölüm bile birbirinden farklı, son üç bölüme doğru bu fark biraz daha açılıyor.

Disney Plus dizileri 30 dakika civarında olacakmış gibi duruyor, bölümleri 50 dakika veya 1 saat olan diziler olacak mı?

Bu diziler yapım aşamasındayken ya bir saatten altı bölüm, ya da 30 dakikadan dokuz ya da 10 bölüm olarak düşünüyoruz. Mesela WandaVision ve Falcon and the Winter Soldier 30 dakika olarak başladılar ama bazen 23 dakikaya da düşebilir. Bazıları bundan çok daha uzun da olabilir. She-Hulk’u 30 dakikalık 10 bölüm olarak planlıyoruz mesela. Bazıları daha uzun, bazıları daha kısa olacak. Loki ve Falcon and the Winter Soldier 40-50 dakikalık bölümler olarak düşünülüyor.

Loki’nin ikinci sezonunun olma haberleriyle birlikte, WandaVision için de ikinci sezon planı yaptınız mı? Yoksa WandaVision’ın ikinci sezonu Doctor Strange 2 mi olacak?

Aslında bütün Disney Plus yapımları MCU’da nasıl ilerleyeceklerine göre değişiyor. WandaVision konuşmak için gerekirse, evet, Wanda’yı Doctor Strange 2’de, Monica’yı ise Captain Marvel 2’de izleyeceğiz.

Daha duyurusunu yapmadınız ama mutantları MCU’ya nasıl getireceğinizi çözebildiniz mi? Çoklu evrenin bir parçası mı olacaklar yoksa önümüzdeki beş yıllık planın ardından mı gelecekler?

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi mutantlar hakkında aramızda bolca konuştuk. Ne zaman ve nasıl göreceğimize dair bence gayet iyi bir planımız var, şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

Wolverine rolü için aklınızda biri var mı?

Daha yok.

Charlie Cox’un Daredevil rolüne dönme ihtimali var mı? Yoksa Netflix’teki Marvel dizilerini alternatif bir evren olarak mı görüyorsunuz?

İster film olsun, ister dizi, çizgi roman, oyun, animasyon fark etmez geçmişteki bütün Marvel yapımlarına Marvel’ın geleceği için bir ilham kaynağı olarak bakıyoruz. Charlie konusuna gelirsek… göreceğiz.

Çok sayıda kişi Charlie’yi o rolde çok sevdi ve gelecek yapımlar için geri dönmesini umuyor.

Kevin cevap vermemiş, sadece gülümsemiş.

Hangi karakterlerin dizisinin, hangilerinin filminin olmasına nasıl karar veriyorsunuz? Örneğin Ms. Marvel dizi olacak ama Blade’in filmi çıkacak.

Her şey anlatmak istediğimiz hikayeyle alakalı. Ms. Marvel’ı, ailesini ve harika yan karakterlerini bir dizide uzun soluklu olarak anlatmak ve sonra da Captain Marvel 2’de görmek istedik. Bunun tersinin olduğu, yeni bir karakteri ilk olarak filmde, daha sonra kendi Disney Plus dizisinde göreceğimiz zamanlar da olacak.

Secret Invasion deyince akla film veya film serisi geliyor ama bu hikayeyi dizi olarak anlatmayı seçtiniz. Bu dizinin ölçeği diğer dizilere göre daha mı büyük olacak?

Evet. Secret Invasion hikayesinin politik paranoya tarafıyla ve Samuel L. Jackson ile Ben Mendelsohn’u öne çıkarma fırsatıyla ilgilendik. Bu iki harika oyuncu dizide yer aldığı için çok şanslıyız. Aynı zamanda dizi başka şeylere de bağlanacak ve Skrulları daha önce görmediğimiz bir şekilde göreceğiz. Bu hikayeyi dizi olarak yapmak istedik, çünkü daha önce yapmadığımız bir şey olacak.

Deadpool 3 ne durumda? +18 mi olacak?

Evet, +18 olacak. Senaryo şu an yazım aşamasında. Ryan da senaryoyla ilgileniyor.

Çekimler ne zaman başlayacak peki? Bu yıl başlar mı?

Hayır, bu yıl değil. Ryan çok meşgul ve çok başarılı bir oyuncu. Bizim de daha bitirmediğimiz birçok yapım var.

Yorumlar